OPENING HOURS: 10:00 - 21:00

What's On

CurrentPage.pageTitle hero image

Jerzy Dudek i Citizen Eco-DrivePublished: 17 June 2016

Jerzy Dudek w nowym zegarku zasilanym światłem i sterowanym radiowo: CITIZEN Eco-Drive Radio Controlled.

Zapraszamy do butiku SWISS w PLACU UNII!

Eco-Drive światło zamienia się w czas.

Firma CITIZEN zrobiła ogromny postęp w obszarze wykorzystywania przyjaznej energii. Tym co wyróżnia i stanowi unikalność zegarków z technologią Eco-Driwe jest źródło i sposob pozyskiwania energii potrzebnej do napędzania mechanizmu.

ZEGARKI CITIZEN ECO-DRIVE - JAK TO DZIAŁA

Technologia Eco-Drive pozwala na zamianę światła w czystą energię. Światło (tak słoneczne, jak i sztuczne) wychwytywane jest przez miniaturowe ogniwa świetlne, umieszczone na spodniej stronie tarczy zegarka, i przetwarzane w energie elektryczną. Tarcza spełnia de facto funkcje baterii słonecznej. Energia elektryczna gromadzona w specjalnej mikrokomórce, będącej niczym innym jak akumulatorem. Dzięki temu zegarek Eco-Drive ma wystarczający zapas energii, która pozwala na prawidłową prace w sytuacji odcięcia od źródła zasilania (światła). Zapas energii przy pełnym naładowaniu wystarcza na 180 dni.

Zastosowanie akumulatora zamiast zwyczajnej baterii oznacza dla użytkownika koniec uciążliwej wymiany baterii.

Technologia Eco-Drive jest technologią przyjazną dla środowiska. Wyeliminowanie konieczności wymiany baterii, których nie da się zutylizować, wpływa pozytywnie na środowisko naturalne. Biorąc pod uwagę skalę, na jaką produkuje się w obecnych czasach zegarki, łatwo wyobrazić sobie rozmiar zaśmiecenia środowiska zużytymi bateriami.

Dzięki osiągnięciom naukowców z firmy CITIZEN droga ku przyszłości stoi przed nami otworem...

 

Źródło: SWISS.com.pl
Video: citizenwatches.com