GODZINY OTWARCIA: 10:00 - 21:00

Wydarzenia

CurrentPage.pageTitle hero image

Biegnij Warszawo Nocą - 100 lat Legii Warszawa27 maja 2016 - 04 czerwca 2016

Po zmroku Warszawa pięknieje. Odkrywa swoje nowe oblicze. Każdy może podziwiać magię jej świateł, dźwięku i charakter nocnego życia.

„STULECIE LEGII – BIEGNIJ WARSZAWO NOCĄ” to specjalna edycja cenionej imprezy biegowej o nazwie Biegnij Warszawo, odbywającej się nieprzerwanie od 2009 roku w centrum Warszawy. Mając na celu promocję aktywności fizycznej oraz chęć dzielenia się sportową pasją, na starcie zbiera się rekordowa liczba uczestników by wspólnie pokonać dystans liczący
10 000 metrów.

Tegoroczna nocna edycja dołącza do listy imprez związanych z obchodami stulecia klubu sportowego Legia Warszawa. Począwszy od 1916 roku, Legia Warszawa była patronem wielu wspaniałych sportowców, osobowości i wydarzeń, dzięki którym wpisała się na dobre jako promotor polskiej kultury fizycznej i sportu powszechnego.

4 czerwca 2016 roku już od godz. 15:00 na terenie Stadionu Miejskiego Legii Warszawa, na placu od strony trybuny wschodniej, działalność rozpocznie Miasteczko Biegowe przyciągając licznymi atrakcjami m.in. stoiskami partnerskimi, strefami sportowymi przygotowanymi przez poszczególne sekcje Legii, animacjami dla dzieci czy też zróżnicowaną ofertą gastronomiczną. Na symboliczną godzinę 19:16 wyznaczono start Marszobiegu Rodzinnego na 1916 m z trasą wokół Stadionu przy ulicy Łazienkowskiej. Najważniejszym punktem programu będzie „Stulecie Legii – Biegnij Warszawo Nocą” – bieg na dystansie 10 km, którego start zaplanowano na godz. 21:16.

Nocne bieganie to nie tylko kolejny start i większy kilometraż. To odkrycie nowych doznań i doświadczeń, biegowego stylu i orientacji.

Dochód uzyskany z pakietów startowych trafi do Fundacji Legii z przeznaczeniem na realizację jej projektów społecznych.


DOŁĄCZ DO NAS.

BIEGNIJ DLA SIEBIE, BIEGNIJ DLA INNYCH!

Pakiety startowe można odbierać w Placu Unii City Shopping na poziomie +1