GODZINY OTWARCIA: 10:00 - 21:00

Wydarzenia

CurrentPage.pageTitle hero image

W.KRUK - Autortska kolekcja Alicji Bachledy-CuruśOpublikowany: 24 lutego 2016

EOS – nowy początek od W.KRUK. Premiera kolekcji autorskiej 

Kiedy po nocy wstaje dzień, zmienia się wszystko. Nastaje nowy początek, pełen energii, odwagi i niezależności. W najnowszej kolekcji autorskiej W.KRUK świt jest kobietą, która odradza się, aby podjąć wyzwanie otaczającego ją świata. A historię tę opowiada Alicja Bachleda-Curuś – autorka kolekcji EOS.

Nowa kolekcja autorska W.KRUK, zaprojektowana przez Alicję Bachledę-Curuś, zainspirowana jest Eos, grecką boginią świtu. Biżuteria EOS symbolizuje przemianę, jaką przechodzi kobieta, aby z odwagą i pewnością siebie sięgnąć po wszystko, co przynosi jej nowy dzień.

Alicja Bachleda-Curuś jest autorką wszystkich elementów kolekcji EOS. Rolą projektanta W.KRUK było merytoryczne wspieranie Alicji w procesie twórczym, wykonanie finalnych rysunków oraz przygotowanie wzorów biżuterii do produkcji.

EOS kryje w sobie piękno, młodość i odrodzenie. Inspiracja boginią brzasku i świtu towarzyszyła mi już od momentu pracy nad pierwszymi szkicami biżuterii. Zawarłam w niej motywy szczególnie mi bliskie. Istotnym elementem w kolekcji EOS jest dla mnie wąż i jego symbolika. Reprezentuje on transformację i jest przewodnikiem duchowym. W moim życiu zmian było i będzie wiele, a symbol węża prowadzi mnie przez nowe terytoria, dając siłę do działania. Przypomina o energii życia, która wywodzi się z natury, ale również o możliwości metamorfozy – mówi Alicja Bachleda-Curuś.

 

Autorska biżuteria Alicji Bachledy-Curuś EOS od W.KRUK wykonana jest z żółtego i różowego złota oraz srebra. Obejmuje pierścionki, bransolety, naszyjniki, kolczyki i nausznice. Obok węża, wiodące motywy stanowią w niej pędy roślin i listki paproci. Wybrane złote elementy kolekcji ozdobione są szmaragdami i brylantami, a srebrne – cyrkoniami. Wyjątkowymi elementami EOS są nowoczesne bransolety, trzy pierścionki, które mogą być noszone pojedynczo lub w komplecie, oraz pierścionek na dwa palce.

Srebrna biżuteria z kolekcji EOS została wyprodukowana tą samą technologią, co biżuteria złota. Oznacza to, że jej jakość jest bardzo wysoka. Ponadto, dzięki wykorzystaniu zaawansowanej techniki rodowania, lśni ona niczym białe złoto. Cyrkonie w kolekcji EOS oprawiane są jak brylanty – precyzyjnie i dokładnie. Kamienie w kolekcji EOS osadzane są ręcznie, pod mikroskopem.

EOS Alicji Bachledy-Curuś jest trzecią kolekcją autorską W.KRUK. Dotychczas powstały kolekcje: VIS, do której inspiracje stworzyła Kingi Rusin, oraz VOCALISE, zaprojektowana we współpracy z Anną Marią Jopek.

Kolekcja EOS dostępna będzie w salonie W.KRUK w PLACU UNII od 4 marca 2016.

 

ZOBACZ AUTORSKĄ KOLEKCJĘ ALICJI W NASZEJ SEKCJI LOOK BOOK